TJ Tatran Střešovice

Postupujeme do další fáze MČR

O víkendu 24.-25.3.2023 jsme v severočeském Jirkově odehráli turnaj prvního kola Mistrovství České republiky mladších žákyň. Díky velmi povedené sobotě, kdy jsme postupně porazili družstva Volleyball Nymburk 2-1 (-13, 24, 13), Sokol Roztoky 2-0 (13, 22), Lokomotiva Plzeň 2-1 (-18, 8, 12) a Radotínský SK 2-0 (15, 9), jsme odjižděli spát na naše dočasné útočiště na Horním hradu (Hauenštejně) již s jistotou postupu do druhé fáze mistrovství. Náročnější hradní podmínky, křičící pávi, brzké vstávání a prodloužený ranní skin car dvojice Kája-Denisa se trochu podepsaly na nedělních výkonech ve finálové skupině, kterou jsme nijak  nevypustili, ale přeci jen se na hřišti vystřídaly všechny přítomné hráčky, aby získaly velmi cenné zkušenosti. Postup byl jistý, tak jsme si mohli dovolit prohrát s domácím VK Jirkov 0-2 (-12, -15) a TJ Kralupy nad Vltavou 0-2 (-20, -10). Celkově jsme v turnaji skončili na třetím místě. Krom nejlepší trojice si postup z naší skupiny vybojovaly ještě hráčky Volleyball Nymburk.

Náš team hrál ve složení Anežka Horáková, Veronika Sedláková, Kája Tichá, Anička Miřácká, Joly Vondráčková, Nela Florianová, Christie Mruck, Eli Brabcová, Agnes Dimitrovova, Klára Mikšovská, Anežka Chalupová a Denisa Hrbková.

Další boj o postup na finálový turnaj Mistrovství ČR nás bude čekat ve dnech 22. a 23.4.2023 v severomoravském Bílovci, kde budou našimi soupeři krom domácích hráček nám dobře známé pražské týmy Olymp "A", Kometa "A" a Mikulova "B", dále pak VAM Olomouc, Jihlava a VK Raškovice (známe z vánočního Přerova). Z druhého turnaje, ve kterém se hraje systémem každý s každým budou postupovat 3 nejlepší týmy.

Ještě před těmito boji v soboru 15. dubna 2023 budeme hájit průběžné třetí místo v letošním Přeboru Prahy. Sezonu zakončíme účastí ve druhé lize této soutěže, ve které svedeme mimo jiné přímý souboj o třetí místo s "A" týmem Komety. Věříme, že nás rodiče a kamarádi přijdou do haly v Dolních Břežanech povzbudit v hojném počtu. Začátek bude od 9.00 hodin.