juniorky B – finále PP

06.06. od: 08:30

hodnocení turnaje, výsledky, foto

Tuto neděli se uskutečnil finálový turnaj pražského přeboru juniorek, na kterém jsme díky dosavadním výsledkům startovali v první skupině. Spolu s námi se do první skupiny dostaly týmy Slavie, Meteoru a Petřin. Počasí přálo až trochu moc a volba černých trik se později neukázala být příliš prozíravá. Stejně tak jsme poznali i důležitost vydatné snídaně před turnajem.

1. zápas proti Slavii probíhal podle jednoho ze známých scénářů, a sice kdy papírově slabšího soupeře přehráváme, ale pak přijde chvíle kdy v koncovce setu nejsme schopni udělat ztrátu a z bodového vedení tak rychle sejde. Naštěstí jsme se v tiebreaku zase zvedli a zápas vyhráli 2:1 na sety.

2. zápas proti Meteoru byl souboj Davida a Goliáše. Starší a fyzicky vyspělejší juniorky z Meteoru nám nenechali mnoho prostoru se nadechnout - vysoké bloky, tvrdé údery a prudká podání měly za následek prohru 0:2, i přestože jsme hráli oba sety zpočátku vyrovnaně.

3. a poslední zápas proti Petřinám byl nejtěžší z celého dne, ne snad že by byly silnější než Meteor, ale protože zde byla cítit určitá rivalita. V úvodním kvalifikačním turnaji v říjnu jsme dostali na budku a nyní byla šance odvety. Zápas byl velmi vyrovnaný a o výsledku rozhodl až tiebreak, ve kterém jsme bohužel podlehli, nicméně i tak to byl nejlepší zápas dne.

Celkově jsme během turnaje, až na jeden set se Slávií, předváděli vyrovnaný výkon a odnesli jsme si tak zasloužené 3. místo z celé Prahy! Našim holkám i soupeřkám gratulujeme, neb to byl pro většinu první turnaj po dlouhé pauze a předvedené výkony stály za to!